Městská slavnost - Dotkni se Písku

Účinkující

Slavnosti Dotkni se Písku 2019 už ladí program

Městské slavnosti Dotkni se Písku 2019 začínají nabývat konkrétní podobu. Také letos se o víkendu od 7. do 9. června náměstí a ulice města nad řekou Otavou zaplní koncerty, historickým průvodem, divadelními představeními a zábavou.

Na Velkém náměstí a v Palackého sadech vyrostou scény, na kterých budou vystupovat hvězdy českého showbyznysu i desítky místních souborů a umělců. Doprovodný program opět oživí také Parkány, Bakaláře, Lení kino, Koncertní sin Trojici a další místa ve městě.
V těchto dnech už organizátoři ladí program slavností a dojednávají s vystupujícími umělci konkrétní termíny. „Opět chceme, aby si v programu vybrali návštěvníci napříč generacemi a posluchači nejrůznějších hudebních žánrů. Můžeme prozradit, že na Velkém náměstí vystoupí například Hana Zagorová, Mňága a Ždorp nebo Olympic,“ uvedl ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar, který doplnil, že Velké náměstí bude ve znamení velkých koncertů, historické ceremonie a tradičně také vystoupení místních souborů. „V Palackého sadech zazní především lidová a folková hudba. Historické workshopy, divadlo a zábavu pro děti najdete tradičně na Parkánech,“ dodal Kašpar.
Dětský program na Parkánech bude zajišťovat z velké části písecký Dům dětí a mládeže. V pátek od 14:30 a v sobotu od 10:00 hodin budou v horní části Parkánů pro děti připraveny tvůrčí dílny, venkovní herna, lukostřelnice a také se jim otevře Zvířátkov (Centrum environmentální výchovy). Dolní část Parkánů bude vyhrazena pro loutková divadla, divadla pro děti a vystoupení dětských skupin a souborů. Program na Parkánech bude v pátek i v sobotu vždy do 19 hodin. Pokud by počasí slavnostem nepřálo, přesune se divadelní program z Parkánů do šermírny DDM.
Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i samostatných umělců, ať už v rámci hlavního programu nebo doprovodné části. Akci pořádá a koordinuje Centrum kultury města Písku za podpory města Písku a ve spolupráci s dalšími organizacemi. Vstup na městskou slavnost je zdarma s výjimkou některých doprovodných akcí.

Zpět na interprety