Městská slavnost - Dotkni se Písku

NOVINKY

Na městské slavnosti
nebude chybět ani swing!

Skladby většiny známých swingových kapel zazní v sobotu odpoledne v podání Rozhlasového swingového orchestru České Budějovice.

Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím byl trumpetista a pedagog Václav Hlaváč. Od roku 2014 vede orchestr trombonista Josef Krejčík. Hraje v klasickém bigbandovém obsazení – čtyři trumpety, čtyři trombony, pět saxofonů a rytmická sekce. Součástí kapely jsou zpěvačky Alena Čechová a Petra Chlebníčková a zpěvák Michal Leština.

Rozhlasový swingový orchestr, jehož členy jsou profesionální i amatérští muzikanti, se zaměřuje především na koncertování. Hraje na nejrůznějších společenských akcích, doprovázel například zpěváky Ladislava Kerndla, Dashu, Josefa Laufera, sourozence Annu Slováčkovou a Felixe Slováčka mladšího, Jana Kříže, Vojtěcha Havelku a Ondřeje Rumla, saxofonistu Felixe Slováčka nebo trumpetistu Miroslava Surku.

V repertoáru jsou skladby většiny známých swingových kapel jako například orchestrů Glenna Millera, Benny Goodmana či Counta Basieho. Vedle světových standardů nechybí skladby českých autorů a populární písně. Orchestr také spolupracoval s folkovou skupinou Nezmaři, vokálním kvartetem The Swings a rockovou kapelou Keks.

Zpět na hlavní stranu