Městská slavnost - Dotkni se Písku

Účinkující

Slavnosti Dotkni se Písku 2019 aneb veselo na každém kroku

Městské slavnosti Dotkni se Písku 2019 na začátku června opět zaplní město hudbou, tancem, divadlem, historií a další zábavou.

Od 7. do 9. června se bude zpívat a tančit skoro všude. Na Velkém náměstí, Alšově náměstí a v Palackého sadech vyrostou scény, na kterých budou vystupovat hvězdy českého showbyznysu i desítky místních souborů a umělců. Doprovodný program opět oživí také Parkány, Havlíčkovo náměstí, Lení kino a další místa ve městě.
V letošním roce se mohou návštěvníci opět těšit, že vstup na slavnosti v centru města je zdarma. Program slavností je poskládám tak, aby si na nich to své našel každý - napříč generacemi a hudebními žánry. „Můžeme prozradit, že na Velkém náměstí vystoupí například Hana Zagorová, Mňága a Ždorp, Olympic nebo Ilona Csáková,“ uvedl ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar, který doplnil, že Velké náměstí bude ve znamení velkých koncertů, historické ceremonie a tradičně také vystoupení místních souborů. „Historická ceremonie tentokrát půjde proti proudu času. Vydáme se od Marie Terezie možná až do doby Keltů.“ dodal Kašpar.
Další dvě podia vyrostou na Alšově náměstí a v Palackého sadech. Program na Alšově náměstí bude především pro velmi mladé publikum - vystoupí zde například rapper a básník Lipo a k vyzkoušení bude i lezecká stěna. V Palackého sadech zazní především lidová hudba, folková hudba a dechovka. V sobotu odpoledne nebudou chybět interpreti známí z TV Šlágr.
Historické workshopy, divadlo a zábavu pro děti najdete tradičně na Parkánech. Tento program zajišťuje z velké části písecký Dům dětí a mládeže. V pátek od 14:30 a v sobotu od 10 hodin budou v horní části Parkánů pro děti připraveny tvůrčí dílny, venkovní herna, lukostřelnice a také se jim otevře Zvířátkov (Centrum environmentální výchovy). Dolní část Parkánů bude vyhrazena pro loutková divadla, divadla pro děti a vystoupení dětských skupin a souborů. Program na Parkánech bude v pátek i v sobotu vždy do 19 hodin.
Sobotní program ve městě vyvrcholí slavnostním ohňostrojem nad řekou. Po celou dobu slavností bude možné si u stánků kromě občerstvení zakoupit také řemeslné výrobky. V neděli zakončí slavnostní víkend bohoslužba.
Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i samostatných umělců, ať už v rámci hlavního programu nebo doprovodné části. Akci pořádá a koordinuje Centrum kultury města Písku za podpory města Písku a ve spolupráci s dalšími organizacemi. Vstup na městskou slavnost je zdarma s výjimkou některých doprovodných akcí.

Zpět na interprety