Městská slavnost - Dotkni se Písku

Účinkující

Městská slavnost » dotkni se Písku « se letos ponese v barokním duchu.

Od pátku 9. června do neděle 11. června se obyvatelé a návštěvníci města Písku mohou těšit na tradiční městskou slavnost Dotkni se Písku. V novodobé historii se uskuteční již po dvacáté páté. Pro všechny generace je připravena rozmanitá zábava v podobě hudebních a tanečních vystoupení, dobových programů a workshopů. Historická část akce se ponese v barokním duchu s odkazem na dobu Marie Terezie, ve které písecká slavnost vznikla.

Hlavní koncerty a představení se odehrají na Velkém náměstí. Vystoupí např. Aneta Langerová, Václav Neckář, Marek Ztracený, UDG, ze zahraničních interpretů třeba baskická hudebně taneční skupina Korrontzi nebo skupina rakouských harmonikářů Linzer Quetschnspüla. Chybět nebudou ani vystoupení místních spolků a skupin, jako například Písecký komorní orchestr, Písečan, TC Z.I.P., Písečánek, TC Louisiana a další.

Příznivci country neb dechovky naleznou své útočiště v Palackého sadech. Zde bude určitě největší hvězdou nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma, který přijde se svou uměleckou partnerkou Yvetou Simonovou a orchestrem Jiřího Sládka s pořadem Už kamarádi… Dále Písecká čtyřka Josefa Nováka, Pavlína Jíšová a přátelé, Strings, Dechová hudba města Písek, Hastrmani a další.

Mezi letošní hlavní novinky patří videomapping, který se bude promítat na budovu radnice, a to jak v pátek, tak v sobotu. Místo klasického ohňostroje je připraven stylový barokní ohňostroj a ohňvá show.

Historická část večerního programu začne v pátek historickým průvodem. Do průvodu jsme zapojili i veřejnost – dobrovolníci budou mít zapůjčené dobové kostýmy z Barrandovských ateliérů. Na průvod naváže Slavnost pro Marii Terezii a noční lampiónový průvod. V sobotu si návštěvníci určitě nenechají ujít barokní šermířské drama z období třicetileté války pod názvem Na křídlech války nebo vodní bitvu pod hradem. Doprovodný program pro děti bude probíhat oba dny na Bakalářích a Parkánech.

Pro náctileté začíná v Letním kině program v pátek večer Taneční pěnovou párty. Ta nejlepší taneční muzika současnosti bude doplněna o největší pěnovou party v republice. Sobotní program začíná od 13.00 a nabízí celou řadu atraktivních workshopů a aktivit. Vyzkoušet si můžete tanec s obručí, skupinové bubnování, nízké lanové aktivity a volné chození Slackline, laserovou střelnici, airsoftovou střelnici, NERF střelnici, moderní deskové hry, šlapadla a skákací boty a mnoho dalších. Program vyvrcholí hiphopovými koncerty rappera Lipa, DJaye a Viktora Sheena.

Městskou slavnost zakončí tradiční nedělní bohoslužba. Modlitba ranních chval v děkanském kostele bude pokračovat modlitbou za město u Mariánského sloupu a následným průvodem z Alšova náměstí zpět do děkanského kostela, kde se uskuteční společná mše svatá. V průběhu slavnosti bude zpívat a na dobové nástroje hrát soubor Ritornello.

Centrum kultury města Písek, jako hlavní organizátor městské slavnosti, připravilo pro návštěvníky novou podobu webu www.dotknisepisku.cz s možností filtrování programu podle zvolených kritérií.


Vstup na slavnost je zdarma.

Místa produkce:

Velké náměstí:
Velké náměstí – pódium u KB, Velké nám. 27/19, Písek
Velké náměstí – pódium u radnice, Velké nám. 114/3, Písek

Palackého sady:
Palackého sady – pódium v prostoru naproti Divadlu Fráni Šrámka, Tylova 69/8, Písek

Bakaláře a Parkány: Vnitřní město
Bakaláře x Hradební

Letní kino: Na Výstavišti 439/3, Písek

Divadlo Pod čarou: Tyršova 431/28, Písek
Sladovna: Velké náměstí 113, Písek
Prácheňské muzeum: Velké nám. 114, Písek
Kavárna Až na půdu: Jungmannova 34/1, Písek

Zpět na interprety